csenru
Nákupní košík

                                                                                                       

   

HYDROBALANCE – koupací jezírka a přírodní bazény - biobazény

HYDROBALANCE Vám nabízí profesionální filtrační sady pro mnoho různých použití. Naše filtrační sady se vyznačují především svými výbornými výsledky.

Filtrační systém HYDROBALANCE existuje od roku 1998. Od té doby ještě nemusel být žádný instalovaný filtr vyměněn.

HYDROBALANCE je jediný filtrační systém, který využívá pomalé i rychlé filtry v jednom společném filtračním systému.

Filtrační sady od HYDROBALANCE dosahují spolehlivě vysoké kvality vody. Pro Vaši spokojenost kombinujeme zkušenosti s naším know-how. To jednoduše poznáte.

3.10.09 017

Filtr HYDROBALANCE: klasika pro nejvyšší kvalitu vody

Filtrační systém HYDROBALANCE se vyznačuje především svým blízkým sepjetím s přírodou.

Filtrační systém HYDROBALANCE nabízí důležité výhody, které vám zde v krátkém přehledu představíme.

Díky kompaktnímu způsobu stavby může být systém jednoduše instalován i u jezírek s poněkud neobvyklou architekturou.

Filtr nevyžaduje žádné světlo a může být tedy instalován i v oblastech s nízkou hladinou osvětlení (ve velké hloubce nebo v podzemní nádržce apod.).

Filtr HYDROBALANCE podporuje bez chemikálií nebo jiných škodlivých látek přírodní samočistící proces Vaší vody.

Díky filtru HYDROBALANCE budete mít zaručenou jak křišťálově čistou vodu, tak i optimální hygienické podmínky. Od prvního použití (1998) se nemusel ještě žádný filtr měnit z věkových důvodů (opotřebení, stáří).

HYDROBALANCE: Se zkušenostmi a silným smyslem pro přírodní procesy ve Vašem konkrétním vodním zařízení.

Prostřednictvím podpory přírodních procesů dosahuje filtrační systém s minimální spotřebou energie maximálního výkonu.

Filtrační systém je založen na principu mechanicko-biologické ochrany vody. Díky mechanickému filtru probíhá odstranění pevných minerálních a organických částic z vody. Tím je podporován biologický samočistící proces. Přefiltrování probíhá právě přes vrstvy štěrku 16/32 a 4/8.

Biologické čistící procesy způsobují přeměnu mikroskopicky malých nebo rozpuštěných látek. To se děje díky mikroorganismům, které sídlí na povrchu nebo v meziprostoru pro průtok přes filtrační substrát. Čím větší je tato plocha, tím je také větší oblast, která je mikroorganismům k dispozici.

DSC_0003

Čím rozmanitěji bude toto prostředí utvářeno, tím lépe bude celý systém fungovat, neboť různé druhy mikroorganismů upřednostňují také různé vodní podmínky (např. aerobní nebo anaerobní prostředí ve vodě).

Pomalé filtry, které se používají především ke zpracování pitné vody, filtrují mikroskopicky malé částice, a to až po velikost bakteriální. Tak je zabezpečena křišťálová čistota vody i optimální hygienické podmínky. Rychlé filtry uspořádávají na proudící ploše kyslíkem zásobený biofilm, jež se váže na mineralizované živiny. Tím dochází k redukování počtu živin ve vodě a zabraňuje se růstu řas.

Díky podpoře biologických procesů, které se také přirozeně vyskytují v řekách, dochází za malé spotřeby energie k maximálnímu omezení živin ve vodě. Díky kompaktnímu způsobu stavby a flexibilním možnostem samotné výstavby může být filtr Hydrobalance instalován ve všech rybnících bez dalších nároků na místo, prostor umístění filtru může být v malé separátní části rybníka, kde by měl být v hlavním směru větru také sběrač nečistot. Přes čerpadlo a filtr se nasávaná voda dostává jako proud potoka nebo tryskou v protilehlých částech hlavní nádrže. Tak vzniká povrchový proud a hrubé plovoucí nečistoty jsou tak transportovány do sběrače nečistot, odkud mohou být případně odstraněny podběrákem (sítí). Dále může být umístěn také u břehu nebo v hluboké části jezírka určené pro plavání. Vzhledem k tomu, že biofilm ve filtru nevyžaduje žádné světlo, může být instalován také v podzemních nebo vyrovnávacích nádržkách.